Gamyba

Biohumuso gamyba susideda iš trijų pagrindinių etapų:

 

Pirmas etapas - „vartymas“. Ruošiamas substratas - maistas sliekams. Tai aikštelė patalpų viduje, kur pradinės žaliavos paruošiamos iki reikalingos kondicijos ir sumaišomi visi reikalingi komponentai (galvijų mėšlas, lapai, žolė, vaisių bei daržovių išspaudos ir t.t.). Vėliau pagal atitinkamą technologiją substratas dedamas į rietuves, kur ir vyksta kompostavimas. Kompostavimas vyksta iki dviejų mėnesių. Per tą laiką, masė, kuri supilta į rietuvę, permaišoma ne mažiau kaip 8 kartus laikantis technologijos.

Rietuvėse vyksta aerobiniai procesai, skaidosi medžiagos ir kompostuojasi. Gaunasi vienalytė medžiaga - kompostas. Rietuvėse vyksta pakankamai sudėtingi cheminiai ir biologiniai procesai, kurių metu temperatūra pakyla iki +70 °C. Tokiu būdu paruoštas kompostas yra ekologiškai švarus ir neturintis kvapo maistas sliekams.

Antras etapas – sliekų šėrimas. Tai atskira patalpa, kur iš komposto yra suformuotos vermi ložės, kuriuose gyvena įveisti sliekai. Sliekai perdirba kompostą, iš kurio gaunamas biohumusas.

Sliekams perdirbant kompostą į biohumusą reikalingos geros sąlygos. Turi būti sudarytas reikalingas mikroklimatas, neturi būti pašalinių garsų, jais reikia rūpintis kaip ir kitais naminiais gyvūnais. Sliekai labai reaguoja į aplinkos pokyčius. Pasikeitus mikroklimatui, ar atsiradus pakankamai trikdančiai aplinkai, sliekų produktyvumas sumažėja ir jie perdirba mažesnius kiekius komposto.

 

Trečias etapas - biohumuso atskyrimas ir fasavimas. Šiame etape žaliavinis biohumusas brandinamas, džiovinamas, sijojamas. Po to biohumusas yra pakuojamas į atitinkamą tarą. Biohumuso kokybė labai priklauso būtent nuo šiame etape atliktų darbų.

 

Informacija iš https://lt.wikipedia.org.

Jovarų g.16, Eigirgala, Domeikavos sen., Kauno raj. LT - 54341

Email: uab.2m.company@gmail.com

Skype: uab.2m.company

Tel. užsakymams

+370 620 59 919

© 2016 2M Company

  • White Facebook Icon